Materiały - Schody Z&D

Materiały - Schody Z&D

Przejdź do treści

Menu główne:

Materiały

Schody produkujemy z drewna litego klejonego
w pierwszym gatunku suszonego komputerowo
do 8% wilgotności.

Najczęściej wybierane gatunku drewna to:

SOSNA - drzewo miękkie stosowane na schody o mniejszych obciążeniach


DĄB - słynie ze swej wytrzymałości, cechuje się charakterystycznymi mocno narysowanymi słojami, klasyczny i unikatowy wzór szlachetnego drewna .

JESION - jasne drewno bogate w przebarwienia i drobne sęczki, podobna do dębu struktura słojów.


BUK - bardzo twarde drewno o dużej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, cechuje się delikatną strukturą słojów oraz jasno miodowym odcieniem. Buk parzony- poddawany jest działaniu gorącej pary wodnej, proces podwyższa walory użytkowe podłogi, która staje się odporniejsza na zmiany wilgotności powietrza i temperatury, jak również zapewnia zmianę koloru, który zyskuje łososiowy odcień.

EGZOTYK - od dłuższego już czasu coraz większą popularnością cieszą się gatunki drzew importowanych z Afryki, Azji czy też Ameryki Południowej. Drewno z gatunków egzotycznych jest wysoko cenione na naszym rynku ze względu na niespotykane usłojenie, kolorystykę i zapach. Ma doskonałe właściwości zarówno fizyczne jak i mechaniczne m.in. twardość, stabilność przy zmianach wilgotności (m. in. merbau, jatoba, iroko).

Balustrady, poręcze, tralki wykonujemy z drewna litego wg Państwa wzoru, możemy wykonać poręcze okrągłe, prostokątne lub profilowane oraz metalowe.

 
SCHODY Z&D - wersja mobilna / by splisgart.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego